
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3 pF |
| Length | 16 mm |
| Width | 16 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 361 |
| Height | 1.4 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 456 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Memory Size | 32 kb |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 1.35 V |
| Min Supply Voltage | 1.25 V |
| Max Frequency | 456 MHz |
| RAM Size | 328 kB |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Speed Grade | 456 MHz |
| Number of UART Channels | 3 |
| Max Clock Frequency | 456 MHz, 456 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 16 kB, 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 16 kB, 32 kB |
| Ethernet | 10/100 Mbps (1) |
| USB | USB 1.1 + PHY (1), USB 2.0 + PHY (1) |
| RAM Controllers | SDRAM |
| Operating Supply Voltage | 1.3 V |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
Stock: 126
Distributors
pcbx
Unit Price$23.41977
Ext.Price$23.41977
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.41977 | $23.41977 |
| 10 | $19.06243 | $190.62430 |
| 25 | $18.04300 | $451.07500 |
| 50 | $17.07809 | $853.90450 |
| 100 | $16.16473 | $1616.47300 |
